80-180 Gdańsk, ul. Częstochowska 27/m1
+48789022497
muszarskabasia@gmail.com

Keratyna – pytania i odpowiedzi.

Tutaj znajdziesz najczęściej zadawane pytania oraz odpowiedzi na nie. Keratynowe prostowanie włosów to idealny zabieg na Twoje włosy.

Jest to innowacyjny zabieg wygładzania włosów, który łączy w sobie proteiny keratynowe i inne naturalne składniki aby:
–  Odbudować zniszczone włosy.
–  Zmniejszyć ich objętość oraz wyeliminować puszenie i kręcenie się włosów.
–  Włosy były gładkie i łatwe do uczesania.
–  Wyprostować włosy.
–  Włosy miały jedwabisty i błyszczący wygląd.

Jak długo trwa zabieg?

Czas zabiegu uzależniony jest od długości włosów, ich grubości, stopnia zniszczenia oraz porowatości. Przeważnie czas zabiegu wynosi około 2-3 godziny.

Na rynku jest wiele różnych keratyn. Jaka jest różnica pomiędzy nimi?

To prawda. W ostatnich latach, w związku z ogromnym zainteresowaniem na keratynowe prostowanie włosów, rynek ten bardzo się rozwinął. Pierwsze keratyny jakie weszly na rynek w swoim składzie posiadały duże ilości szkodliwego formaldehydu lub jego pochodnych (formalina).  Nie twierdzę, że nie były one nieskuteczne, ale wykonywanie nimi zabiegu było szkodliwe dla zdrowia, a pomieszczenia, w których wykonywano zabieg musiały być dobrze wentylowane. Producenci starali się znacząco obniżać procentowy udział tych substancji. Z czasem powstała nowa generacja keratyn, które w swoim składzie nie posiadały już tego składnika, a znakomicie spełniały swoje zadanie. Keratyny również można podzielić ze względu na swoje podstawowe działanie na włosy. Firmą, która w swojej ofercie ma największy katalogróżnego rodzaju keratyn jest amerykańska firma AmazonKeratin. 
Keratyna Kokosowa to najnowsze ich dziecko. Do Polski zawitała na przełomie 2017-2018 roku. To obecnie najsilniejsza keratyna prostująca włosy. Niestety przez swoją moc prostującą nie może być ona użyta do wszystkich rodzajów włosów, w szczególności do mocno rozjaśnianych i zniszczonych. Według producenta efekt wyprostowanych włosów może być odczuwalny nawet do 8 miesięcy.
Winogronowa Keratyna była wcześniej  najsilniejszym z produktów. Służy do całkowitego prostowania włosów. Została specjalnie opracowana, aby odnowić i pielęgnować wszystkie rodzaje włosów. Rekomendowana jest dla grubych włosów, opornych, uszkodzonych i po zabiegach chemicznych (farbowanie, rozjaśnianie, trwała itp.). Efekt tego zabiegu może utrzymać się do 6 miesięcy.
Keratyna BTX (popularnie nazywana Botox) to wygładzający zabieg przeznaczony do wszystkich rodzajów włosów. Najlepszy efekt jest dla cienkich włosów o drobnej strukturze. Efekt tego zabiegu może utrzymać się do 3-4 miesięcy.
Czekoladowa Keratyna ma umiarkowaną siłę i jest zalecana dla włosów które nie są bardzo kręcone. Może być również stosowana, gdy klienci chcą zachować swoje naturalne włosy. Stosowana jest również do rewitalizacji (rekonstrukcja i naprawa) oraz eliminuje puszenie się włosów. Efekt tego zabiegu może utrzymać się do 3 miesięcy.
Jabłkowa Keratyna to najnowszy dodatek do linii Amazon keratin i jest bez substancji chemicznych zazwyczaj stosowanych w prostowaniu włosów. Składa się z aminokwasów i innych naturalnych składników. Ten produkt nie jest zalecany do prostowania włosów, ale w celu zmniejszenia ich objętości i puszenia się. Efekt tego zabiegu może utrzymać się do 2 miesięcy.

A co to jest keratyna diamentowa?

Keratyna Diamentowa to keratyna nowej generacji, która w swoim składzie nie zawiera szkodliwego formaldehydu i jego pochodnych. To produkt firmy z USA. Ma bardzo dobre opinie na swój temat. W swoim składzie posiada pyłek diamentowy, który po zabiegu pozostaje na włosach, czego efektem są piękne błyszczące włosy. Klientki podczas zabiegu nie duszą się szkodliwymi oparami a zapach jej podczas suszenia i prostowania włosów uznany  jest za miły i urzekający. Keratyna ta weszła do polski przebojem i ma już liczne grono swoich wiernych zwolenniczek

Czy mogę wykonać zabieg po farbowaniu włosów?

Oczywiście. Nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Ja jednak zalecam by zabieg najwcześniej wykonać po kilku myciach włosów.  Dlatego też swoim klientkom zalecam odczekać około 2 tygodnie od farbowania. Przy włosach farbowanych samemu w domu farbami typu „Joanna”, po keratynowym zabiegu włosy mogą nieznacznie zmienić kolor. Przy profesjonalnych farbach fryzjerskich nie zauważyłam podobnych zmian.

Kiedy robić farbowanie włosów przed czy po zabiegu keratynowym?

Generalnie lepiej jest zrobić farbowanie przed zabiegiem, ponieważ aby nałożyć farbę trzeba tak samo jak przy keratynowym prostowaniu włosów rozchylić łuskę włosa (dlatego do farb dodaje się rozjaśniacz o różnych stężeniach).  Może wtedy dojść do wypłukania częściowego lub całkowitego wprowadzonej wcześniej keratyny. Jeżeli najpierw wykonaliśmy keratynowy zabieg i teraz chcemy zmienić kolor włosów, to różni producenci mają różne zasady. Jedni zalecają po pierwszym myciu a drudzy po dwóch tygodniach.

A kiedy najlepiej podciąć włosy?

Najlepiej podciąć włosy po zabiegu ponieważ wtedy widać wszelkie nierówności.

A co z pierwszym umyciem włosów po keratynowym zabiegu?

Zalecam pierwsze mycie włosów po 48 godzinach od zabiegu.

A co ze spinaniem włosów i zmoczeniem przed pierwszym myciem?

Do pierwszego mycia nie zaleca się spinać włosów, zakładać gumek, zawijać włosów za ucho. Również należy uważać by nie zmoczyć włosów. W porze deszczowej unikać kontaktu z deszczem. Po nocy kiedy zauważymy, że włosy są zagięte oraz przed samym pierwszym umyciem włosów zalecam przeprostowanie ich raz jeszcze prostownicą na niskiej temperaturze, max 160 stopni. To samo jeśli zmokniemy.

Jaki rezultat uzyskamy po keratynowym prostowaniu włosów?

O zabiegu keratynowy i jego rezultatach dowiesz się z mojej innej zakładki, kliknij tu >>> http://basiamuszarska.pl/keratynowe-prostowanie-wlosow/

A jak pielęgnować włosy po keratynowym prostowaniu włosów?

Wszystko na temat pielęgnacji włosów po keratynowym zabiegu przeczytasz tu >>> http://basiamuszarska.pl/keratynowe-prostowanie-wlosow/