fbpx

Jak przygotować włosy do lata?

Przygotowanie włosów do sezonu letniego należy rozpocząć od kompleksowego działania. Wiele kobiet może nie zdawać sobie z tego sprawy, ale aby włosy były piękne na zewnątrz, należy zadbać o nie również od wewnątrz.

Słońce, piasek oraz słona woda to nieodłączne elementy udanych wakacji, jednak ich wpływ na Twoje włosy może być destrukcyjny. To właśnie wtedy Twoje Włosy są najbardziej podatne na puszenie oraz nadmierne wysuszenie. Tylko włosy zdrowe od wewnątrz są w stanie poradzić sobie z trudnymi warunkami jak słona woda i bezpośrednie działanie słońca, nie wspominając o wysokich temperaturach.

przygotowanie włosów do lata

Więc jak zachować ich piękny wygląd?

Podstawowym zabiegiem jest laminowanie włosów. Laminowanie włosów to czteroetapowy zabieg pielęgnacyjny o właściwościach odżywczych, nawilżających i regenerujących. Dodaje on włosom objętości, elastyczności i blasku, jednocześnie tworząc powłokę ochronną włosów. To natychmiastowa poprawa kondycji Twoich włosów!
Zaleca się go w szczególności do włosów suchych i matowych, rozdwajających się i łamliwych. Po zabiegu włosy natychmiast stają się piękne i błyszczące, zyskują na objętości ponieważ została wzmocniona struktura włosa.

A jak postępować z włosami w lecie?

Latem dla ochłody lubimy kąpać się w morzu czy basenie. Niestety woda w morzu zawiera dużo soli, a w basenie – chlor. Są one zabójcze dla naszych włosów, gdyż nadmiernie je przesuszają i wypłukują cenną keratynę i tym samym osłabiają strukturę włosa. Po kąpieli bezwzględnie należy spłukać włosy pod bieżącą wodą wy wypłukać te szkodliwe substancje. Jeszcze lepszym rozwiązaniem, tym bardziej, że nie mamy akurat dostępu do bierzącej wody, jest przygotowanie sobie wcześniej wody w butelce po napojach (co najmniej 1,5 litra). Po wlaniu wody warto tam wkroplić około 5 kropli gliceryny nie należy przesadzać bo przesuszymy włosy). Gliceryna bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie. Polewając taką mieszaniną włosy możemy być pewne, że będą one znacznie lepiej nawilżone.

Więcej na ten temat pisałam w innym moim artykule Masz przesuszone włosy … zaatakuj je gliceryną.

jak przygotować włosy do lata
Jeżeli czujesz, że masz już wysuszone włosy domowej roboty maseczka powinna w ekspresowym tempie nawilżyć je. Możesz zrobić ją sama. Do naczynia wlej pół małego jogurtu naturalnego dodaj jedno żółtko z jajka, 2-3 łyżki stołowe swojego ulubionego oleju do olejowania włosów, pięć kropel gliceryny i wszystko wymieszaj. Nałóż wszystko na włosy załóż czepek i owiń ręcznikiem by było im cieplej. Po godzinie umyj włosy i zastosuj balsam. Taką kurację możesz robić co jeden lub dwa tygodnie, aż osiągniesz pożądany efekt.
przykład domowej maseczki do włosó

Jeżeli jesteś maniaczką swoich włosów jak ja i uwielbiasz by inne dziewczyny je podziwiały możesz sobie zrobić swoją własną mgiełkę do włosów. Do buteleczki z atomizerem wlej wodę dodaj 3-5 kropel gliceryny i wymieszaj. Raz, dwa razy dziennie lekko spryskuj swoje włosy. Ale nie za mocno, rób tak jak z podobnymi mgiełkami używanymi na twarz. Po aplikacji na włosach przez chwilę unikaj kontu z bezpośrednim słońcem do czasu aż przeschną.

Pamietaj by w okresie letnim jak najrzadziej korzystać z lakierów do włosów oraz żeli, gdyż swoim działaniem przyczyniają się do znacznego wysuszenia włosa.

Tymi kilkoma sposobami, które Ci przedstawiłam, z pewnością uratujesz swoje piękne włosy od nadmiernego przesuszenia i będziesz mogła swobodnie korzystać z uroków lata.

Życzę Ci miłej zabawy i wypoczynku.

Zadzwoń