fbpx

Tak, to prawda. Twoje włosy … czasem cię po prostu nie lubią by nie powiedzieć ( w niektórych szczególnych przypadkach) nienawidzą! Wszystkie wiemy, że jesteśmy (lub byłyśmy) winne niewłaściwego ich traktowania.  Gdyby Twoje włosy mogły mówić, natychmiast powiedziałyby Ci, żebyś przestała robić następujące rzeczy!

1. Czasem jest nam za gorąco … 

Jeśli jesteś przyzwyczajona do suszenia włosów w wysokiej temperaturze oraz codzienne dodawanie odrobiny prostownicy, Twoje włosy wyją wręcz z bólu! 

Oto kilka wskazówek, jak pokonać gorąco:

Możesz dodać dyfuzor do suszarki podczas suszenia. Nie tylko zmniejszy przepływ gorącego powietrza, ale pozwoli Twojej naturalnej teksturze wyglądać najlepiej, zmniejszyć puszenie i poprawić połysk włosów. Wiem, że suszenie włosów gorącym powietrzem jest szybsze, ale Twoje włosy tego po prostu nienawidzą.

Jeśli Twoje puszenie jest po prostu zbyt trudne do opanowania, rozważ długoterminowe rozwiązanie przeciw puszeniu się za pomocą keratynowego prostowania lub nanoplastii. Zabieg ten  sprawi, że tekstura twoich włosów będzie łatwiejsza w utrzymaniu porządku.

Podczas korzystania z prostownicy zawsze używaj zabezpieczenia termicznego, który możesz kupić w praktycznie każdej drogerii.

2. Codziennie mycie włosów niekoniecznie oznacza, że są one piękniejsze! 

Codzienny szampon może powodować więcej problemów niż myślisz. 
Szczególnie te najbardziej łagodne dla dzieci i niemowląt oraz oczyszczające lub ziołowe. W większości przypadków stosowanie ich może wysuszyć włosy i skórę głowy. Również farba lub zabieg regeneracyjny może szybko zniknąć (szampony te otwierają łuskę włosa) . Twoje włosy błagają cię, byś się uspokoiła zza częstym ich myciem.

Oto kilka wskazówek:

Upewnij się, że dokładnie myjesz włosy. Brzmi prosto, ale technika jest kluczowa. Mycie, a zwłaszcza pełne spłukiwanie może pomóc przedłużyć działanie szamponu, usuwając nadmiar sebum i efekt nagromadzenia pozostałości innych produktów we włosach, które sprawiają, że są lepkie i nieprzepuszczalne dla pielęgnacji, ja

Upewnij się, że używasz odpowiedniego szamponu do rodzaju skóry głowy (użyj odżywki do leczenia problemów z suchymi końcami i puszeniem się włosów). Szampony nawilżające nie są dobre dla tłustej skóry głowy i należy unikać szamponów zwiększających objętość, jeśli masz suchą skórę głowy.

 • Spróbuj wcześniej „umyć” włosy szampony za pomocą suchego szamponu, aby pomóc wchłonąć mu nadmiar sebum, a w szczególności pot np. po treningu.

Jeśli często musisz myć włosy spróbuj myć samym tylko szamponęm skórę głowy unikając mycia samych włosów. Włosy nie potrzebują tak częstego myci, ponieważ się same w sobie nie przetłuszczają. Unikniesz w ten sposób niepotrzebnego otwarcia łuski włosa i wypłukania preparatu po zabiegu. Tak więc myjesz samą tylko głowę i następnie spłukujesz szampon nie pocierając go po włosach.

Warto również zapoznać się z zaleceniami po zabiegach na mojej stronie.

3. Nie ignoruj ​​skóry głowy!

Jeśli chodzi o skórę głowy, im więcej wiesz, tym lepiej. Problemy ze skórą głowy nie powinny być ignorowane. Jeśli Twoja skóra głowy jest sucha lub masz swędzące problemy z łupieżem, ważne jest, aby wiedzieć, jak to naprawić, zanim się pogorszy.

4. Dbaj regularnie o stan twoich włosów!

Warto czasem w domu poświęcić chwilkę dla swoich włosów. Warto samemu zrobić olejowanie włosów, zabieg żelowania włosów lub dodawać kilka kropli gliceryny. Zasługujesz na chwilę relaksu i regeneracji i to samo dotyczy twoich włosów. Niech to będzie czas dla Twojego domowego SPA.

5. Jak zrozumieć pielęgnację włosów!

Ważne jest, aby dbać o włosy, stosując produkty i zabiegi dostosowane do rodzaju włosów, klimatu i pory roku.

Kiedy jest mocne słońce warto jest chronić włosy związując je w koka czy też nosząc przewiewny kapelusz. W ten sposób unikasz nadmiernego ich wysuszenia. Również podczas kąpieli wodnych warto by włosy nie stykały się bezpośrednio z wodą morską, która zawiera sól. Jak wiemy składnikiem soli jest sód, który właśnie odpowiada za otwieranie łuski włosa, co kończy się puszącymi, matowymi włosami lubiącymi do tego strasznie się plątać.

 

Mam nadzieję, że przydadzą Ci się moje rady. Jeśli masz jakieś wątpliwości na temat pielęgnacji swoich włosów lub jakieś z nimi problemy, jestem tu właśnie po to by Ci pomóc. Po prostu napisz do mnie.

 

A jeśli masz ochotę umówić się na zabieg kliknij tutaj.

Call Now ButtonZadzwoń