fbpx

Nanoplastia-Królowa Prostych Włosów

Nanoplastia

To innowacyjny w Polsce zabieg prostujący włosy. Polega on na wprowadzeniu we włos substancji aktywnych w pojedynczych cząsteczkach wielkości atomów, tak by mogły bezpośrednio dostać się do komórki włosa. W swoim składzie nie zawiera formaldehydu i jego pochodnych, który nawet w minimalnej dawce są szkodliwe dla naszego zdrowia. Szkodliwy formaldehyd zastąpiła nowoczesna substancja Karbocysteina oksoacetamidowa Jest to kombinacja kwasu glioksylowego + cysteiny + kwasu octowego. Karbocysteina oksoacetamid działa jak środek sieciujący, podobnie jak formaldehyd. Różnica polega jednak na tym, że nie jest gazem. Środek sieciujący ma zdolność do rozbijania wiązań disiarczkowych, oddziaływań jonowych, jak również wiązań wodorowych poprzez oddziaływanie z aminokwasami włosów. Następnie działa jak pomost między białkiem włosa a dodaną keratyną. Zazwyczaj proces jest aktywowany ciepłem. Niskie pH (1,5-2) karbocysteiny oksoacetamidu pomaga ujarzmić loki we włosach.

Jest to produkt bezpieczny i może być wykonany kobietom w ciąży, karmiącym oraz dzieciom, chociaż osobiście zawsze w takich przypadkach zalecam przed wizytą skontaktować się z lekarzem i zasięgnąć jego opinii.
Efekt prostych włosów po zabiegu jest praktycznie w 100%. Mogą jedynie nieznacznie wygiąć się zniszczone końcówki, co oznacza, że są one po prostu do ścięcia.
Zdjęcia wykonane po zabiegu, nie są, jak w przypadku keratynowego prostowania włosów, po wyprostowaniu prostownicą, ale już po pierwszym myciu. Daje to gwarancję dobrze wykonanego zabiegu. Dodatkowo włosy nie są obciążone keratyną i nieefektownie „ulizane”, ale są dodatkowo bardzo miękkie i pięknie błyszczące

Włosy farbowane i rozjaśniane, po zabiegu mogą zmienić kolor o około 3 tony na jaśniejsze lub ciemniejsze. Dlatego farbowanie należy wykonać po zabiegu. Praktycznie można wykonać je nawet tego samego dnia.

Jak przebiega zabieg nanoplasti

  1.  Na zabieg przychodzimy z świeżo umytymi włosami, bez odżywki.
  2.  Nakładamy preparat na włosy około 1 cm od nasady głowy, zakładamy czepek i czekamy około 60 – 90 minut.
  3.  Po tym czasie spłukujemy nadmiar preparatu.
  4. Suszymy włosy.
  5. Prostujemy specjalistyczną prostownicą cienkie pasma włosów od 5 do 15 razy w zależności od stopnia zniszczenia.
  6.  Ponownie myjemy włosy szamponem, nakładamy maskę.

W celu uzyskania najlepszego rezultatu należy stosować do specjalnych zaleceń.

Basia Muszarska Gdansk Trojmiasto nanoplastia
Zadzwoń