Zalecenia po zabiegach

Największy wpływ na długość utrzymywania się efektu prostych i pięknych włosów ma stosowany przez nas szampon. Oczywiście zalecam ten, który mam u siebie w sprzedaży. Ale na pewno nie powinno używać się szamponów do włosów, które otwierają łuskę włosa i wypłukują cenne substancje wprowadzone do włosa. W pierwszej kolejności nie wolno używać żadnych szamponów dla dzieci (nawet tych najbardziej łagodnych) oraz przeciwłupieżowych. Prawie wszystkie mają wysokie pH (powyżej 5,5) i otwierają łuskę włosa. Nie twierdzę, że są złe, ale mają one inne swoje przeznaczenie. Nie rozumiem również takiego podejścia, że płacicie po 200-500 zł za zabieg, a następnie kupujecie szampony w sieciówkach drogeryjnych za 5,99 - 14,99 zł. Według mojej oceny to pieniądze wyrzucane w błoto. Dobrze mnie znacie i doskonale wiecie, że zawsze chcę dla Was jak najlepiej. Jeśli chcesz kupić sobie gdzie indziej szampon to przed podjęciem decyzji zrób zdjęcie składu z tyłu butelki i mi wyślij na messengera bym chociaż mogła zerknąć i Ci doradzić.

Zalecenia dla zabiegu keratynowego prostowania włosów (NanoBlond, Nano Thermal Sealing).

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg regeneracyjny, którego efektem jest większy lub mniejszy wyprost włosa i jego wygładzenie.  Uzależnione jest to od wielu czynników takich jak stopień skręcenia włosa, porowatości włosów, stopnia ich zniszczenia, itp., na których wpływu nie ma osoba wykonująca zabieg.
Zawsze po umyciu włosy muszą być bezwzględnie wysuszone suszarką na średnim nawiewie, czesząc włosy od góry do dołu i tak samo trzymając suszarkę. Nie można zostawiać włosów by same wyschły, a tym bardziej iść spać w wilgotnych.

Włosy należy umyć około 2 dni po zabiegu. Ale nie musisz tego bezwzględnie przestrzegać, chodzi tu o to by jeszcze pozostałości preparatu ;popracowały’ jeszcze we włosie. Zdarzało się, że zmywałam zaraz po zabiegu i nie miało to wpływu na jakość zabiegu.

1. Do pierwszego mycia nie spinamy włosów i nie zakładamy za ucho. Jeśli włosy odegną się po spaniu należy dokładnie je przeprostować prostownicą.

2. Po wykonanym zabiegu unikamy korzystania z sauny i basenu.

3. Dla utrzymania efektu zawsze po umyciu włosów należy wysuszyć je suszarką czesząc włosy szczotką od góry do dołu. Nie suszymy włosów głową w dół. Nie kładziemy się spać z mokrymi włosami.

4. Używamy szamponów bez SLS, C14C16, sodu i soli. I w tym miejscu, trochę więcej informacji. Sód znajduje się w SLS (Sodium Lauryl Sulfate) lub C14 C16, jest to substancja, która odpowiadają za tworzenie się piany, ale też otwiera łuskę włosa i przyczynia się do wypłukiwania keratyny. To właśnie po nich włosy się puszą i plączą. W składzie najczęściej występują w drugiej pozycji, zaraz po wodzie, co oznacza, że są one w dużych stężeniach ( opis składu podaje się w kolejności wielości stężenia dla danego czynnika chemicznego). Sól w niewielkich ilościach jest dopuszczalna w szamponie, o ile w składzie znajduje się substancja zmieniająca pH produktu, taka jak kwas cytrynowy, czy kwas mlekowy. które odpowiedzialne są za zamknięcie łusek włosa.
Kolejna ważna UWAGA – nie czytamy tego co jest napisane z przodu etykiety, najczęściej opatrzonej piękną grafiką, tylko skład z tyłu butelki.

5. Zaleca się po umyciu nałożyć na włosy niewielką ilość olejku do włosów lub kremu wygładzającego dla lepszej stylizacji (bez alkoholu).

6. Po zabiegu przez jakiś czas (około 1 miesiąc) nie powinno używać się szamponów i odżywek z dużą zawartością keratyny by nie prze białkować włosów.

7. Włosy można farbować około 2 tygodnie po zabiegu

Zalecenia dla zabiegu Nanoplasti oraz Tanino Boost Profesional

Z doświadczenia wiem, że ten zabieg wychodzi w 95% z większym (czytaj dłuższym) skutkiem lub nieco krótszym. Główną przyczyną, że „zabieg się nie udał” jest umycie włosów złym szamponem lub złe modelowanie włosów po zabiegu. Po umyciu włosy muszą być bezwzględnie wysuszone suszarką na średnim nawiewie, czesząc włosy od góry do dołu i tak samo trzymając suszarkę. Nie można zostawiać włosów by same wyschły , a tym bardziej iść spać w wilgotnych.

Po zabiegu można od razu umyć włosy zaraz jak ostygną, ale można zrobić to w dowolnym momencie nawet po 24 godzinach po zabiegu.

Nie ma wtedy efektu obciążonych włosów. Po pierwszym myciu dopiero możemy zakładać włosy za ucho, spinać itp.

1. Dla utrzymania efektu zawsze po umyciu włosów należy wysuszyć je suszarką czesząc włosy szczotką od góry do dołu. Nie suszymy włosów głową w dół. Nie kładziemy się spać z mokrymi włosami.

2. Używamy szamponów bez SLS, C14C16, dużej ilości sodu i pochodnych i soli. Unikamy chloru (np. basen). Koniecznie należy zapoznać się z pkt. 4 dla zaleceń dotyczących keratynowego prostowania.

3. Zaleca się po umyciu nałożyć na włosy niewielką ilość olejku do włosów lub kremu wygładzającego dla lepszej stylizacji.

4. Po zabiegu przez jakiś czas (około 1 miesiąc) nie powinno używać się szamponów i odżywek z dużą zawartością keratyny by nie przebiałkować włosów.

Niezastosowanie się do zaleceń oraz użycie niewłaściwych szamponów skutkuje nie uznaniem ewentualnej reklamacji.

Najpopularniejsze składniki ze składu z tyłu butelki - jakich unikać, a jakie są neutralne!

 

1. SLS, najbardziej popularny składnik szamponów. Jest detergentem, który odpowiada za intensywne pienienie się i doskonale usuwa tłuszcz. Występuję pod nazwą Sodium lauryl sulfate (SLS), Sodium myreth sulfate (SMS), Ammonium lauryl sulfate (ALS). Niestety jego działanie jest bardzo silne, przez co może powodować wysuszenie i podrażnienie skóry głowy, szczególnie jeśli myjesz włosy codziennie. Powodują również zaburzenia w wydzielaniu łoju, powodują pieczenie i wypryski. Również należy unikać SODIUM CHLORIDE – to zwykła sól kuchenna, która podnosi pH szamponów i otwiera łuskę włosa ( niwelując efekt zabiegu). Po niej właśnie włosy się puszą i plączą, a my mamy problem z ich rozczesywaniem i układaniem. Podstępnym i bardzo niekorzystnym dla włosów składnikiem, który przez wielu uważany jest rzekomo za łagodny jest  Sodium Lauroyl Sarcsinate. Składnik ten odpowiada za przesuszenie włosów, które stają się bardziej matowe i sianowate, nadmiernie go oczyszczając. 

Zamienniki SLS (równie silnie i drażniące)
Sodium C14-16 (silnie oczyszczający włosy składnik

Ammonium lauryl sulfate (ALS)
Ammonium laureth sulfate (ALES)
Sodium coco sulfate (SCS)
 Sodium myreth sulfate (SMS)
Sodium dodecyl sulfate (SDS lub NaDS)
Magnesium Laureth Sulfate (MLS)
Sodium monododecyl sulfate
Sodium monolauryl sulfate
Sodium laurilsulfate
Sodium dodecanesulfate
Dodecyl alcohol
Hydrogen sulfate
Sodium salt
N-dodecyl sulfate sodium
Sulfuric acid monododecyl ester sodium salt

2. Glikol propylenowy, składnik obecny w większości kosmetyków drogeryjnych, jest alkoholem otrzymywanym z ropy naftowej. Jest to składnik tani i łatwo dostępny, dlatego producenci chętnie dodają go do swoich produktów. Niestety narusza on barierę ochronną skóry, może wywoływać alergie, a po dostaniu się do oczy powoduje pieczenie i podrażnienie.

3. MEA, DEA, TEA, mono-, di-, trietanoloamina, dodawane do szamponów ze względu na swoje działanie pianotwórcze. W połączeniu ze związkami azotowymi mogą tworzyć nitrozoaminy, które są silnie toksyczne. Działają rakotwórczo.

4. Fenoksyetanol, pełni rolę konserwantu, łatwo rozpuszcza się w wodzie. Stosowany w kremach dla dzieci, szamponach i żelach myjących. Wykazuje działanie drażniące, może również negatywnie wpływać na układ nerwowy.

5. Quaternium – 15 – konserwant, ułatwia rozczesywanie włosów, zapobiega elektryzowaniu się i nadaje blask. W wysokich stężeniach może powodować podrażnienie skóry głowy.

6. Substancje zapachowe, oznaczane jako Aroma, Parfume lub Fragrance, odpowiadają za przyjemny zapach używanego produktu. Po tej nazwie ciężko zidentyfikować substancje, która znajduje się w kosmetyku.

7. Parabeny, kolejne związki konserwujące w szamponach. Parabeny są najlepiej przebadaną grupą związków o działaniu konserwującym i mają niski profil toksykologiczny. Niewielka ich ilość nie wpływa na stan włosa.
8.  Silikony, stosowane z głową nie robią nam krzywdy. Mimo wszystko przez włosy oblepione silikonami ciężko wniknąć substancjom odżywczym, ponieważ silikony tworzą taką jakby ochronną warstwę, barierę.. Włosy oblepione silikonami też szybciej można obciążyć, szybciej się przetłuszczają. U osób ze skłonnością do zapychania i z trądzikiem powodują nasilenie się trądziku i powstawanie wyprysków. Jak więc unikam silikonów? W szamponach, maskach odżywkach nie toleruje silikonów. W maskach odżywkach mogę tolerować jedynie lekkie odparowujące z włosa, bądź zmywalne wodą. Silikony również akceptuję w preparatach na końcówki w jedwabiach, gdyż zabezpieczają moje końcówki przed mechanicznymi uszkodzeniami. 

ROZPUSZCZALNE W WODZIE 
-dimethicone copolyol 
-lauryl methicone copolyol 
-hydrolyzed wheat protein hydroxypropyl polysiloxane 
-kazdy silikon z PEG na poczatku 
NIEROZPUSZCZALNE W WODZIE, LATWO USUWANE ZA POMOCA LAGODNYCH SZAMPONOW (np. na bazie coco betaine) 
– amodimethicone ( ktory czesto jest laczony z trideceth-12 i cetrimonium chloride co jeszcze bardziej ulatwia zmywanie) – bardzo fajny silikon 
-dimethicone 
-dimethiconol 
-beheonoxy dimethicone 
-phenyl trimethicone 
NIEROZPUSZCZALNE W WODZIE, CIEŻKO USUWANE PRZEZ LAGODNE SZAMPONY (trzeba szampon zostawic na pare minut) 
-simethicone 
-trimethicone 
WYMAGAJACE SULFATES DO USUNIECIA – lepiej się od nich trzymać z daleka 
-cyclomethicone 
-cyclopentasiloxane 
-trimethylsilylamodimethic one 
– trimethylsiloxysilicates 
Na etykietach silikony można roz­po­znać po następujących końcówkach:
…methicone
…siloxane
…silanol
…silicone

Szkodliwe składniki kosmetyków – Lista by szybciej je odnaleźć samemu w składzie produktu:
1) 1,4-dioxane
2) 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol (Bronopol)
3) Alcohol, Isopropyl (SD-40)
4) Ammonium Laureth Sulfate (ALES)
5) Ammonium Lauryl Sulfate (ALS)
6) Anionic Surfactants
7) Benzalkonium Chloride
8) Butylated Hudroxyanisole (BHA)
9) Butylated Hydroxytoluene (BHT)
10) Cationic surfactants
11) Cetalkonium chloride
12) Cetrimonium chloride
13) Chloromethylisothiazolinone
14) Isothiazolinone
15) Cocoamidopropyl Betaine
16) Cocoyl Sarcosine
17) Cyclomethicone
18) DEA (diethanolamine), MEA (Monoethanolamine), & TEA (triethanolamine)
19) Diazolidinyl urea
20) Dimethicone
21) Dimethicone Copolyol
22) Disodium Dioctyl Sulfosuccinate
23) Disodium Laureth Sulfosuccinate
24) Disodium Oleamide Sulfosuccinate
25) DMDM Hydantoin
26) Ethoxylated surfactants
27) FD&C Colour Pigments
28) Formaldehyde
29) Fragrance
30) Hydrolysed Animal Protein
31) Imidazolidinyl urea
32) Lanolin
33) Lauryl dimonium hydrolysed collagen
34) Lauryl or Cocoyl Sarcosine
35) Lauryl Sarcosine
36) Liquidum Paraffinum
37) MEA compounds
38) Methylisothiazolinone and Methylchloroisothiazolinone
39) Mineral Oil
40) Nitrosating Agents
41) Paraben preservatives (methyl, propyl, butyl, and ethyl)
42) Paraffin wax/oil
43) Polyethylene Glycol (PEG) compounds
44) Potassium Coco Hydrolysed Collagen
45) Propylene/Butylene Glycol
46) PVP/VA Copolymer
47) Quaternium-7, 15, 31, 60, etc
48) Rancid Natural Emollients
49) Silicone derived emollients
50) Sodium Cocoyl Sarcosinate
51) Sodium Laureth Sulfate (SLES) Ammonium Laureth Sulfate (ALES)
52) Sodium Lauroyl Sarcosinate
53) Sodium Lauryl Sulfate (SLS) Ammonium Lauryl Sulfate (ALS)
54) Sodium Methyl Cocoyl Taurate
55) Stearalkonium Chloride
56) Talc
57) TEA (Triethanolamine) Laureth Sulfate
58) TEA compounds
59) Toluene

Jeżeli masz problem z puszącymi lub plączącymi się włosami to ten artykuł z pewnością zainteresuje . Wystarczy kliknąć w zdjęcie by przejść do artykułu.

BeautyHar sposoby na puszące włosy Basia Muszarska
Puszące się włosy ... to już nie mój problem

Jeśli masz do mnie jakieś pytania to chętnie, w wolnej chwili odpowiem Ci na nie. Wystarczy, że skorzystasz z tego formularza kontaktowego.