fbpx

Keratynowe prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg, który ma na celu maksymalne odżywienie włosów. Ich regenerację zapewnia keratyna, która zaczyna działać pod wpływem wysokiej temperatury. Wyprostowanie włosów to tak naprawdę efekt uboczny, który z czasem słabnie.

Keratynowe prostowanie włosów w ciągu ostatnich kilku lat stało się prawdziwym hitem. Nazywane również brazylijskie prostowanie włosów jak sama nazwa wskazuje swój początek miało w Brazylii.  Efekt, jaki daje ten zabieg, jest naprawdę spektakularny. Po zabiegu można mieć całkowicie odmienioną fryzurę i dodatkowo ułatwić sobie codzienną pielęgnację i stylizację włosów.
Jego głównym celem jest maksymalne odżywienie i odbudowanie włosów – to od stopnia zniszczenia włosów oraz późniejszej prawidłowej pielęgnacji zależy jak długo włosy będą proste. Efekt prostych włosów będzie w miarę wypłukiwania się keratyny podczas codziennej pielęgnacji włosów osłabiał się.
Zabieg polega na uzupełnieniu w strukturze włosa niedoboru keratyny, czyli białka będącego naturalnym składnikiem budulcowym włosów. Produkty przeznaczone do profesjonalnego zabiegu oprócz keratyny, która regeneruje uszkodzone włosy, zawierają również antyoksydanty, wyciągi z roślin i witaminy, które trwale nawilżają włosy i dostarczają niezbędnych składników odżywczych oraz kwasy tłuszczowe, które tworzą na włosach niewidoczną barierę ochronną przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.
Zabiegi keratynowe przeznaczone są dla osób, które codziennie zmagają się z puszącymi i trudnymi do ułożenia włosami, jak również dla osób które chcą zregenerować i odżywić włosy zniszczone zabiegami chemicznymi. Terapie keratynowe można wykonywać nawet na bardzo zniszczonych włosach ponieważ są to przede wszystkim zabiegi regeneracyjne.

przykład zabiegu keratynowego prostowania włosów
Moje realizacje

Jaki jest cel keratynowego prostowania włosów?

Keratynowe prostowanie włosów ma na celu poprawę ich kondycji, więc teoretycznie jest dla każdego.
Jednak najlepiej sprawdzi się u osób, które mają któryś albo kilka z następujących problemów:
–  puszenie się włosów
–  elektryzowanie się włosów
–  zniszczone włosy
–  matowe, pozbawione blasku włosy

Keratynowego zabiegu nie poleca się osobom które:
–  często kąpią się w basenie lub morzu
–  często rozjaśniają włosy
–  mają bardzo zniszczone i łamliwe włosy
–  nie przykładają się do codziennej ich pielęgnacji
–  chodzą spać z mokrymi włosami

Aby efekt długo się utrzymywał należy stosować delikatne szampony, które nie zawiera następujących składników:

–  soli (Sodium Chloride), która wypłukuje keratynę,

–  silikonów, które są sztuczne i dają złudne uczucie gładkości, a na dłuższą metę mogą niszczyć włosy,

–  SLS-ów (Sodium Lauryl Sulfate) i SLES-ów (Sodium Laureth Sulfate), które sprawiają, że kosmetyki się pienią, ale mogą przesuszyć włosy i podrażniać skórę głowy, należy również zwrócić uwagę czy w składzie nie ma C 14-16, który rownież jest mocnym detergentem, tak samo jak SLS

–  alkoholu o oznaczeniu Alcohol Denat., zwłaszcza, jeśli jest wysoko w składzie.

Niektóre alkohole nie są złe – Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Decyl Alcohol i Mirystyl Alcohol dodatkowo pielęgnują włosy. Najbezpieczniej jest kupić szampon dedykowany włosom po zabiegu keratynowym.  Mają one odpowiedni skład i zawierają to białko, które w miarę możliwości trzeba uzupełniać w codziennej pielęgnacji właśnie przy użyciu odpowiedniego szamponu i odżywki z keratyną.
Jeśli to możliwe, unikaj natomiast stosowania pianek, lakierów i innych produktów do stylizacji włosów bo zwykle zawierają alkohol i wysuszają włosy.

Często zadajecie mi pytanie, której firmy najlepsza jest keratyna?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od włosów i stopnia ich zniszczenia.
Na forach można znaleźć wiele opinii, na temat producentów keratyn. Ja osobiście bezpośrednio wszystkie produkty sprowadzam z zagranicy i nie zaopatruje się u lokalnych dystrybutorów, by mieć gwarancję, że sprowadzany produkt jest Brazylijski, a nie Chińskiej produkcji.
Ale najważniejsze jest by osoba, która wykonuje zabieg miała na tyle dużo doświadczenia by dobrać odpowiednią keratynę do Twoich włosów.

Od producenta keratyny ważniejsze jest doświadczenie i specjalizacja osoby wykonującej zabieg. Na pewno osoba która ma większe doświadczenie z różnymi keratynami będzie bardziej odpowiednią osobą by Twój zabieg keratynowego odżywiania i prostowania wyszedł idealnie.

Keratyna pytania i odpowiedzi.

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania dotyczące keratynowego zabiegu, np. jakie są rodzaje keratyn, lub kiedy można farbować włosy to zapraszam Cie do zapoznania się z nimi w zakładce Keratyna – pytania i odpowiedzi.

Również zachęcam Cie do poczytania moich porad na temat pielęgnacji włosów w domu. Naprawdę nie trzeba poświęcać dużo czasu by mieć piękne i zdrowe włosy. Wszystkie porady znajdziesz w zakładce Moje Porady.

Jeśli chciałabyś więcej poczytać na temat keratynowego prostowania włosów, to ten artykuł na pewno Cię zaciekawi.

Basia Muszarska nanoplastia keratynowe prostowanie szkolenia
Zadzwoń