fbpx

Keratyna – pytania i odpowiedzi.

Tutaj znajdziesz najczęściej zadawane pytania oraz odpowiedzi na nie. Keratynowe prostowanie włosów to idealny zabieg na Twoje włosy.

Jest to innowacyjny zabieg wygładzania włosów, który łączy w sobie proteiny keratynowe i inne naturalne składniki aby:
–  Odbudować zniszczone włosy.
–  Zmniejszyć ich objętość oraz wyeliminować puszenie i kręcenie się włosów.
–  Włosy były gładkie i łatwe do uczesania.
–  Wyprostować włosy.
–  Włosy miały jedwabisty i błyszczący wygląd.

Jak długo trwa zabieg?

Czas zabiegu uzależniony jest od długości włosów, ich grubości, stopnia zniszczenia oraz porowatości. Przeważnie czas zabiegu wynosi około 2-3 godziny.

Czy mogę wykonać zabieg po farbowaniu włosów?

Zalecam by zabieg najwcześniej wykonać po kilku myciach włosów.  Dlatego też swoim klientkom zalecam odczekać około 2 tygodnie od farbowania. Przy włosach farbowanych samemu w domu farbami typu „Joanna”, po keratynowym zabiegu włosy mogą nieznacznie zmienić kolor. Przy profesjonalnych farbach fryzjerskich nie zauważyłam podobnych zmian.

Kiedy robić farbowanie włosów przed czy po zabiegu keratynowym?

Generalnie lepiej jest zrobić farbowanie przed zabiegiem, ponieważ aby nałożyć farbę trzeba tak samo jak przy keratynowym prostowaniu włosów rozchylić łuskę włosa (dlatego do farb dodaje się rozjaśniacz o różnych stężeniach).  Może wtedy dojść do wypłukania częściowego lub całkowitego wprowadzonej wcześniej keratyny. Jeżeli najpierw wykonaliśmy keratynowy zabieg i teraz chcemy zmienić kolor włosów, to różni producenci mają różne zasady. Jedni zalecają po pierwszym myciu a drudzy po dwóch tygodniach.

A kiedy najlepiej podciąć włosy?

Najlepiej podciąć włosy po zabiegu ponieważ wtedy widać wszelkie nierówności.

A co z pierwszym umyciem włosów po keratynowym zabiegu?

Zalecam pierwsze mycie włosów po 48 godzinach od zabiegu.

A co ze spinaniem włosów i zmoczeniem przed pierwszym myciem?

Do pierwszego mycia nie zaleca się spinać włosów, zakładać gumek, zawijać włosów za ucho. Również należy uważać by nie zmoczyć włosów. W porze deszczowej unikać kontaktu z deszczem. Po nocy kiedy zauważymy, że włosy są zagięte oraz przed samym pierwszym umyciem włosów zalecam przeprostowanie ich raz jeszcze prostownicą na niskiej temperaturze, max 160 stopni. To samo jeśli zmokniemy.

Jaki rezultat uzyskamy po keratynowym prostowaniu włosów?

O zabiegu keratynowy i jego rezultatach dowiesz się z mojej innej zakładki, kliknij tu >>> http://basiamuszarska.pl/keratynowe-prostowanie-wlosow/

A jak pielęgnować włosy po keratynowym prostowaniu włosów?

Wszystko na temat pielęgnacji włosów po keratynowym zabiegu przeczytasz tu >>> https://basiamuszarska.pl/zalecenia-po-zabiegach/

Call Now ButtonZadzwoń