fbpx

Masz przesuszone włosy … zaatakuj je gliceryną!

Dzisiaj chciałam Ci przypomnieć o starym dobrym sprawdzonym sposobie na przesuszone włosy.
         Na rynku mamy taki zalew kosmetyków do pielęgnacji włosów, że nie wiemy nawet w czym przebierać. W internecie można praktycznie na każdy z nich znaleźć dobrą opinię jak i złą. Dlatego nie wiemy, na który z nich się zdecydować.
         Osobiście jestem zwolenniczką prostych i skutecznych metod pielęgnacji włosów. Dlatego dziś opiszę Ci jakie ma zastosowanie gliceryna na włosy oraz skórę.
         Gliceryna jest humektantem, który można otrzymać w sposób naturalny jak i syntetyczny.
Humektant to higroskopijna substancja, dobrze rozpuszczalna w wodzie, której zadaniem jest wiązanie i zatrzymywanie wody z otoczenia, dzięki czemu pełni rolę naturalnego rezerwuaru wody w skórze i włosach. Wiążąc wodę w skórze jednocześnie przeciwdziała jej utracie, dzięki czemu skóra staje się nawilżona, napięta i bardziej elastyczna.
Czyli prosto opisując – gliceryna pomaga naszym włosom w tym, aby woda nie uciekała z nich za szybko. 
        Glicerynę najszybciej można kupić w aptece. Opakowanie 30 ml kosztuje obecnie około 3-4 złote i wystarczy nam na kilka miesięcy.

Ważne!!!

Glicerynę, jak każdą substancję aktywnie działającą należy stosować z umiarem. Wystarczy tylko kilka kropli by ukazała swoją dobroczynną moc. Jeżeli użyjesz jej w nadmiarze, może skutek być odwrotny, gdyż gliceryna będzie próbowała wiązać wodę wyciągając ją z Twoich włosów. Przez co staną się przesuszone i matowe, a chyba nie chcesz mieć znowu przesuszone włosy 🙂 Gliceryna nie wiąże się z olejami.

Glicerynę na swoje przesuszone włosy stosuję na dwa sposoby.

Pierwszy sposób. 2w1.
Do buteleczki z atomizerem wlewam 10ml gliceryny i około 100 ml wody . Potem mieszam. Powstaje roztwór około 10%.
Jest to sposób bezpieczny, gdyż gliceryna ma dużą ilość wody, którą może wiązać. 
Spryskuję sobie nią włosy i rozczesuję by równomiernie rozprowadzić po wszystkich włosach. 
Na takie lekko wilgotne włosy stosuje dodatkowo olejowanie włosów i spinam je w kucyka lub koka na co najmniej 30 minut. Czasem zdarza mi się, że pół dnia chodzę z takimi włosami nim je później umyję.
W ten sposób robię dwa dobroczynne zabiegi na włosy w jednym czasie.
O olejowaniu włosów pisałam tutaj.

Drugi sposób.
Drugi sposób jest banalnie prosty. Do mojej odżywki do do włosów przed nałożeniem jej na włosy dodaję  3-5 kropli gliceryny bezpośrednio przed nałożeniem jej na włosy. Trzymam kilka minut na głowie i spłukuję letnią wodą (pamiętaj!!!, żeby nigdy nie myć włosów gorącą wodą).

Oczywiście dobroczynne właściwości gliceryny wykorzystuję również i na swojej skórze. Zawsze dodaję kilka kropel do balsamów, maseczek i kremów by zmaksymalizować ich dobroczynne działanie.
Podobne działanie higroskopijne ma również kwas hialuronowy, ale jest znacznie droższy.

Mam nadzieję, że spróbujecie tego prostego i skutecznego sposobu na Wasze przesuszone włosy.
          Miło mi będzie jak podzielisz się swoimi spostrzeżeniami i radami na mojej stronie na Facebooku.

Jeżeli jesteś zainteresowana innymi zabiegami to zapraszam do poczytania o laminowaniu włosów, zabiegu Milk_Shake i wielu innych, które znajdziecie na mojej stronie

Pozdrawiam Cię cieplutko.
Basia

 

Zadzwoń