fbpx

Słów kilka o olejowaniu włosów

Często zadajecie mi i pytania na temat olejowania włosków. Po co to robić? Czy naprawdę działa? Jak często należy to robić i jakie są efekty?

Trudno mi każdej z Was odpowiadać na te pytania,bo każda taka rozmowa przekłada się na dość długą konwersację, na którą mam coraz mniej czasu.

Dlatego postanowiłam napisać na swoim blogu słów kilka o olejowaniu włosków. Olejowanie włosów jest doskonałym zabiegiem dla zniszczonych, łamliwych i matowych włosów  oraz rozdwojonych końcówek. Warto stosować go do  wypadających włosów. Olejowanie włosów w widoczny sposób wpływa na poprawę ich wyglądu. Doskonale służy ich nawilżeniu, odżywieniu oraz poprawieniu sprężystości i regeneracji.
Olejowanie włosów to łatwa czynność. Polega na rozprowadzaniu konkretnego oleju na włosy. Jeżeli włosy nie są nadmiernie przetłuszczające się można nałożyć również na skórę głowy.
Następnie wykonuje się delikatny masaż głowy by dobrze rozprowadzić olej na jej skórze.
Dalej, wcieramy go we włosy, od czubka głowy, aż po same końcówki kierując się od góry w dół.
Suche, łamliwe i rozdwajające się końcówki to nasz najczęstszy problem, dlatego zawsze podpowiadam moim klientką by na nie zwróciły szczególna uwagę. Sugeruję, by starały się wcierać różne olejki przed każdym myciem głowy, aż uzyskają zadowalający je efekt.
Na początku przygody z olejowaniem włosków kurację najlepiej stosować 2-3 razy w tygodniu. Należy jednak to kontrolować i uważać aby nie przeolejować włosów.
Zabieg olejowania włosów powinno się wykonywać na 1-3 godziny przed myciem. Ale, jeżeli włoski są naprawdę zniszczone, to zalecałabym zrobić olejowanie z samego rana i lekko związać włoski ( sama tak robię) by wydłużyć czas dobroczynnego działania olejów.  Jeśli masz trochę czasu z rana to dzień wcześniej, wieczorem, wykonaj olejowanie. Potem załóż czepek foliowy by nie pobrudzić pościeli. A rano możesz już umyć włoski.

       Kolejne ważne pytanie to jaki olej wybrać.
Mi osobiście przypadły do gustu trzy rodzaje olejów:  arganowy, kokosowy oraz ze słodkich migdałów.
Wy również powinnyście same przetestować różne oleje na swoich włoskach, by sprawdzić, które dają Wam pożądany efekt.
Jest dużo rodzajów olejków, które można stosować. Kilka olejków opiszę poniżej:

    • olejek arganowy – olejek arganowy to najlepszy przyjaciel zadbanych i błyszczących włosów.  Aplikowany na końcówki zapobiega rozdwajaniu. Zaś wmasowywany w skórę głowy poprawia żywotność i stan włosów. Idealnie sprawdza się przy włosach kręconych, gdyż ich nie obciąża za mocno.
      olejek-arganowy-serum
    • olejek kokosowy – w temperaturze pokojowej ma konsystencję stałą. Przed zastosowaniem słoiczek zawsze wkładam do gorącej wody by zmienił swoją postać na ciekłą. Olej kokosowy jest najmniej obciążającym olejem. Doskonale działa na puszące się końcówki. Ale z nim należy bardzo uważać. Działa nawilżająco i regeneruje włosy, ale znam opinie, że w niektórych przypadkach robi siano i wysusza. Niestety nie wiem od czego to zależy.
      pobrane
    • olej ze słodkich migdałów – Regularne stosowanie olejku migdałowego pomoże zregenerować suche, zniszczone i łamliwe włosy. Odżywi, nawilży, doda blasku i witalności. Można chronić nim włosy także podczas pobytu na plaży, czy basenie – wystarczy posmarować nim końcówki włosów, a stworzy dla nich swoistą tarczę ochronną przed słońcem, piaskiem, wiatrem czy chlorem.olej ze slodkich migdalow
    • olej jojoba – nawilża i zmiękcza słabe, zniszczone włosy, działa kojąco przy łupieżu. Stosuje się go również w celu wzmocnienia cebulek włosowych, oraz ułatwiania rozczesywania, czy też zapobiegania elektryzowaniu się włosów.olej_jojoba
    • oliwa z oliwek – posiada silne właściwości nawilżające, dlatego doskonale nadaje się do włosów suchych. Oliwa jest bogata w nienasycone kwasy tłuszczowe (około 72% kwasu oleinowego) i witaminę E, które są ważne dla wzrostu włosów. Ponadto oliwa z oliwek posiada także właściwości przeciwzapalne, dzięki czemu nie tylko pielęgnuje włosy i skórę głowy, ale także pomaga zapobiegać łupieżowi. Oliwa nie powoduje reakcji alergicznych, jest więc idealna nawet dla wrażliwej skóry i włosów.mosso-oliwa-z-oliwek-extra-virgin-250ml-Full1
  • olej rycynowy – zapobiega wypadaniu włosów i rozdwajaniu końcówek, jak również pomaga na łupież.  Olej rycynowy posiada gęstą strukturę i jest niezwykle bogaty w kwasy tłuszczowe omega-9. Posiada praktycznie wszystkie niezbędne witaminy. Ma on wiele korzystnych właściwości zdrowotnych i jest uznanym środkiem naturalnym na leczenie wypadania włosów. Najbardziej odpowiedni to ten tłoczony na zimno i nieprzetworzony. Warto pamiętać, że przetworzony olej traci swoje niezwykłe efekty ze względu na brak naturalnych właściwości leczniczych potrzebnych do kuracji włosów olejem rycynowym.
    Warto go mieć w swojej apteczce, gdyż również bardzo przydaje się przy zaparciach 🙂wszechstronW miarę czasu będę jeszcze wzbogacała ten wpis o kolejne olejki i  inne cenne informacje.

      Większość tych olejków kupicie w każdym sklepie zielarskim lub drogeryjnym. Ceny wahają się od kilku do kilkunastu złotych.                                  Pamiętajcie! Zawsze zwracajcie uwagę na termin ważności oraz czy dany olejek jest z pierwszego tłoczenia na zimno, gdyż wtedy tylko zachowuje swoje fantastyczne właściwości.

Szukasz najlepszych  suplementów – koniecznie zajrzyj do mojego sklepu poniżej

Zadzwoń